PASOWANIE NA UCZNIA 2022

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to niezwykle ważna i podniosła szkolna uroczystość.
W tym roku w naszej szkole odbyła się 16 grudnia. Rozpoczęła się wprowadzeniem uczniów klas pierwszych przez kolegów i koleżanki z klas VIII oraz wprowadzeniem sztandaru. Po odśpiewaniu hymnu państwowego p. Dyrektor Małgorzata Szcześniak powitała rodziców, zaproszonych gości, społeczność szkolną i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Naszą uroczystość uświetnili goście w osobach:
Krzysztof Zacharzewski – Burmistrz Złocieńca,
płk dpl. Dariusz Machula – Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej,
ksiądz kapelan – Grzegorz Lach,
p. Nina Romanowska – pracownik Klubu Wojskowego,
przewodnicząca i zastępca Rady Rodziców – p. Sylwia Kmiecik i p. Monika Stempniewska,
Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne oraz zdobytą już wiedzę. Pokazali, że znają zasady ruchu drogowego oraz dużo wiedzą o naszej Ojczyźnie.
Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach
w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami i kolegami,
godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.
Następnie wychowawczynie p. Katarzyna Dyderska (kl.1a) i p. Magdalena Mrożek (kl. 1b) wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice ufundowane przez nich pamiątki.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
« z 4 »