Życie i kultura w średniowieczu

W naszej szkole dużo się dzieje! 31 stycznia 2023 roku odbyła się kolejna impreza – pokaz historyczny dla klas I – VIII pt. „ Życie i kultura w średniowieczu” . Grupa Artystyczna Rekonstrukto w niezwykle interesujący sposób zaprezentowała obyczaje, kulturę epoki, ekwipunek i uzbrojenie średniowiecznego rycerza oraz narzędzia tortur. Każdy uczestnik żywej lekcji historii mógł doświadczyć ciężaru miecza, zbroi a nawet zakucia w dyby. Uczniowie klas ósmych, dzięki aparatom fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, samodzielnie wykonali zdjęcia podczas dzisiejszego spotkania. Nauczyli się obsługi aparatu cyfrowego, obróbki zdjęć i wyboru najciekawszych ujęć, aby fotorelacja jak najlepiej oddawała przebieg i atmosferę wydarzenia.