WYCIECZKA DO PIŁY

7 lutego 2023 roku uczniowie klas IVa, IVb, Va i VIIa spędzili czas na lodowisku w Pile. Niektórzy potrafili już jeździć na łyżwach, inni robili to po raz pierwszy, ale wszyscy mieli dużo dobrej zabawy i radości. Dwie godziny spędzone na lodowej tafli minęły bardzo szybko, a posiłek po tak dużej  aktywności fizycznej smakował  wyjątkowo. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Jabłonowie,  w którym pięć lat temu otwarto „Dziką Zagrodę”. To miejsce, w którym można z bliska zobaczyć żubry i rysie, nie stresując tych zwierząt, ani nie narażać siebie na atak z ich strony. Szczególnie zapadło wszystkim w pamięć karmienie kilkuset kilogramowych zwierząt. Dłoń z marchewką wydawała się przy ogromnej głowie żubra wyjątkowo mała. Uczymy się zwiedzając ciekawe miejsca!  Okazuje się, że  w najbliższej okolicy jest ich wiele.