Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

26 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klas 4-6 pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Samulewskiej i Małgorzaty Karow. Występ uświetnił chór szkolny prowadzony przez panią Dorotę Gadzinę Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3-Maja. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematycznie związane z konstytucją oraz wyrecytowano piękne wiersze, które pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczały wielu wzruszeń. Swój talent muzyczny postanowił ofiarować Ojczyźnie młody wykonawca, uczeń klasy 1. Leon Hazeński wykonał w wersji instrumentalnej hymn Unii Europejskiej „Odę do Radości”.