„ Cudze chwalicie, swego nie znacie”

17. października 2023 roku uczniowie klas Va, Vb i VIa spędzili dzień w Szczecinie. Okazało się, że jest to miasto wielu ciekawych miejsc. Na początku, przy pięknej pogodzie, był spacer po Wałach Chrobrego – niekwestionowanej wizytówce miasta. Później odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, w którym uczniowie uczestniczyli w dwóch lekcjach muzealnych. Jedna z nich dotyczyła malarstwa, druga światła w prehistorii i innych epokach. Następnym punktem programu była wizyta w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej i niezwykle ciekawa gra planszowa na temat udziału Polaków w walkach na frontach II wojny światowej. Po tak dużej i ciekawie podanej dawce historii przyszła kolej na odwiedzenie Morskiego Centrum Nauki. To nowy obiekt, którego motywem przewodnim jest morze – temat pozwalający na atrakcyjną prezentację zagadnień z zakresu fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii czy kultury.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali pani Katarzyna Samulewska, Edyta Hazeńska i Patryk Kramski.