Wycieczka edukacyjna do Szczecina

W piątek 1 grudnia uczniowie klas 7a, 7b i 8a uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Szczecina.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był największy schron cywilny w Polsce z czasów II wojny światowej, który znajduje się on pod Dworcem Kolejowym – Szczecin Główny. W czasie nalotów był schronieniem nawet dla 5 tysięcy osób. Zobaczyliśmy jak zorganizowane było życie w schronie podczas nalotów, obejrzeliśmy wielkoformatowe zdjęcia, mural 3D i instalacje fluoroświetlne. W czasie wycieczki przewodnik odtwarzał archiwalne pliki dźwiękowe, np. dźwięk alarmu przeciwlotniczego i bombardowania miasta przez aliantów, wprowadzając nas w nastrój tamtych zdarzeń. Część obejrzanych eksponatów nawiązywała do życia w PRL-u oraz zrealizowanego, w 2014 roku, na terenie schronu filmu „Wielka ucieczka na północ” (reż. Andrzej Fader ). Okazało się, że nasz przewodnik Pan Jerzy Rozpondek jest nie tylko miłośnikiem historii ale również aktorem. W filmie zagrał rolę właściciela hotelu. Polecamy to miejsce jako warte zobaczenia!

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Morskim Centrum Nauki. Obiekt już od zewnątrz zrobił na nas ogromne wrażenie. Wygląda jak piękny, potężny statek, który zacumował przy szczecińskim nadbrzeżu z misją popularyzacji nauki. Czekało tu na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy możliwość podziwiania ponad 200 multimedialnych i oryginalnych eksponatów związanych z wodą i morzem. Obejrzeliśmy 5 wystaw tematycznych, na których dzięki interaktywnym, samoobsługowym rekwizytom mogliśmy przeprowadzać doświadczenia, poznawać i doświadczać czym jest morski żywioł. Wizyta w Morskim Centrum Nauki dostarczyła wszystkim wiele radości, ekscytacji oraz dobrej zabawy. 

Po dniu pełnym wrażeń i nowych doświadczeń zjedliśmy posiłek w restauracji McDonald’s.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie: Aleksandra Maciąg, Dorota Gadzina i Edyta Hazeńska.

« z 5 »