„Niech każdy pamięta o majowych świętach”

Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku zbliżające się Święta Pracy, Flagi i Konstytucji 3 Maja. Obchody trwały cały tydzień. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w dwóch konkursach historycznych. Pierwszy z nich, zatytułowany „Historia pewnego obrazu”, dotyczył znajomości okoliczności powstania, postaci przedstawionych na obrazie oraz miejsc prezentacji dzieła Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. W tej konkurencji największą wiedzą wykazały się uczennice klasy VIIb Martyna Piziak i Natalia Kak. Drugi konkurs polegał na odwzorowaniu wymienionego obrazu. Klasy zastosowały bardzo różnorodne techniki malarskie, wykonały piękne ramy, pracowały z ogromnym zaangażowaniem, a efektem końcowym były fantastyczne prace, które można obejrzeć na wystawie na korytarzu szkolnym. Najlepszy obraz nawiązujący do pracy Jana Matejki wykonały uczennice klasy VIa Aleksandra Matusz, Julia Bodnar, Kinga Łukijańska i Pola Przeszłowska.

Ukoronowaniem obchodów był uroczysty apel. W jego trakcie wysłuchano pięknych patriotycznych wierszy oraz okolicznościowych utworów muzycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją pani Doroty Gadziny. Przedstawiono też wybrane artykuły z pierwszej polskiej konstytucji oraz tej obecnie obowiązującej, uchwalonej w 1997 roku. Jesteśmy przekonani, że zgodnie z mottem tegorocznych obchodów, każdy uczeń naszej szkoły będzie „pamiętał o majowych świętach”.

Katarzyna Samulewska

Małgorzata Karow

Agnieszka Kuprowska

« z 3 »