WROCŁAW – SZKOLNA WYCIECZKA – 22-24.05.2024r.

W dniach 22-24.05.2024r. czterdziestu pięciu uczniów naszej szkoły brało udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie nam w pamięci.

Pierwszą atrakcją naszej wycieczki było ZOO. W tym miejscu udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po całym ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata. Po wyjściu z zoo przeszliśmy spacerkiem pergolą wokół Hali Stulecia i dotarliśmy do Ogrodu Japońskiego, który jest główną atrakcją na terenie Parku Szczytnickiego. Atrakcją ogrodu są dwie kaskady wodne: ONNA-DAKI i OTOKO-DAKI. Uwagę przyciągają również unikatowe formy bonsai, piękne klony japońskie, urocze alejki, różnorodna roślinność oraz kamienne ozdoby. Urokliwy ogród zrobił na nas wielkie wrażenie. Następnie udaliśmy do parku fontann i tam podziwialiśmy 15 minutowy koncert wody i dźwięku.

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od Panoramy Racławickiej. Zaczęliśmy od Małej Rotundy, gdzie dowiedzieliśmy się o tym jak Polacy przygotowali się do wojny, jak byli ubrani i w jakich miejscach walczyli. Następnie poszliśmy obejrzeć słynną Panoramę Racławicką. Usłyszeliśmy ciekawą historię o tym jak powstał ten słynny obraz. Dowiedzieliśmy się, że obraz (120 metrów długości i 15 metrów wysokości) był tworzony prze 9 miesięcy oraz został namalowany przez 9 wybitnych malarzy min. przez Jana Stykę oraz Wojciecha Kossaka. Po wyjściu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który cały dzień oprowadzał nas po mieście. Zobaczyliśmy min.: Muzeum Narodowe, Ostrów Tumski, Bramę Kluskową, Kolegiatę Świętokrzyską, Pomnik Nepomucena, Mostek Miłości, Ścieżkę historii Wrocławia, Katedrę grekokatolicką, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski – weszliśmy na Wieżę matematyczną, Jatki, Rynek, Plac Solny i wiele innych. Pomiędzy zwiedzaniem udało nam się wyruszyć na godzinny rejs statkiem po Odrze. Przez cały dzień wszyscy szukali krasnoludków, które rozrzucone są po całym Wrocławiu i robili sobie z nimi zdjęcia.

Trzeciego dnia udaliśmy się na najwyższy punkt widokowy Wrocławia Sky Tower, który mieści się na 49 piętrze. Widoki zapierały dech w piersi! Ostatnim punktem naszej wycieczki było Hydropolis, centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim muzeum w Polsce i które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi.

Wyjechaliśmy z Wrocławia bogatsi o nowe wrażenia, zmęczeni ale i zadowoleni. Jesteśmy pewni, że warto pojechać i poznać Wrocław.

Edyta Hazeńska
Katarzyna Samulewska
Patryk Kramski

« z 4 »