EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W piątek, 7czerwca uczniowie klasy IV przystąpili do praktycznej części egzaminu na kartę rowerową. Była ona poprzedzona egzaminem teoretycznym. Zdający musieli wykazać się m.in.: bardzo dobrą znajomością przepisów drogowych, umiejętnością utrzymania równowagi pozwalającej na swobodną jazdę rowerem, koordynacją jazdy z obserwacją otoczenia i odpowiednim reagowaniem na zmieniające się warunki na drodze. 
Wszyscy czwartoklasiści, którzy przystąpili do egzaminu – ukończyli test z pozytywnym wynikiem i już wkrótce odbiorą swoje „pierwsze prawo jazdy”.
Warto wiedzieć – Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem po drogach publicznych, a także hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego (segway, deskorolka elektryczna).

« z 3 »