Projekt KinoSzkoła

Dnia 19 października uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w pierwszych zajęciach w ramach projektu KinoSzkoła, czyli pozaszkolnej formy edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych uczniów, a także nauczycieli.

Seans filmu pt. „Podkręć jak Beckham” był poprzedzony krótką prelekcją na temat motywacji jako podstawy sukcesu. Komedia przedstawia historię hinduskiej nastolatki Jess oraz jej angielskiej koleżanki Jules, dorastających w zachodnim Londynie. Obie dziewczyny gonią za swoimi marzeniami, uwielbiają grać w piłkę nożną. Ich fascynacja nie spotyka się jednak z aprobatą rodziców. Cały czas muszą więc z nimi „walczyć’. W ostateczności wszystko kończy się dobrze – przyjaciółki mogą realizować się w swoim wymarzonym kierunku, a rodzice je w tym wspierają.

Film utrzymany w zabawnym tonie podobał się młodzieży. Wielokrotnie zgromadzeni uczniowie wybuchali gromkim śmiechem.

Na lekcjach języka polskiego oraz na godzinach wychowawczych zostanie on omówiony według odpowiedniego scenariusza, aby przy okazji rozrywki porozmawiać również o wartościach wpajanych młodym ludziom. Taki przecież jest główny zamysł projektu.

Daria Adach