Z WIZYTĄ NA CMENTARZU

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji. Pamiętamy w nim o swoich bliskich zmarłych, a także o poległych żołnierzach, dlatego też 29 października klasy II z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych wybrały się ze swoimi wychowawczyniami p. Magdaleną Mrożek i Urszulą Macul na cmentarz w Złocieńcu.

Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszej Ojczyzny, a także pamięć o zmarłych.

Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy, a także na zapomnianych i opuszczonych grobach.

Pogoda była słoneczna, więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy pomniki świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami, a uczniowie, którzy mają na cmentarzu babcie i dziadków mogli zapalić znicze na ich grobach.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Magdalena Mrożek