ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

W czwartek12 października 2015r odbyła się w naszej szkole „Żywa lekcja przyrody”, w której uczestniczyły klasy I – III, IV – VI oraz klasy gimnazjalne. Przyjechali do nas panowie ze Szczecinka, którzy prowadzą hodowlę ptaków szponiastych. Przywieźli ze sobą 4 drapieżne ptaki: sowę puszczyk, sowę śnieżna, jastrzębia i sokoła.

Pan Marek bardzo ciekawie opowiadał o życiu, zwyczajach i pochodzeniu ptaków. Przeplatał swoją opowieść różnymi ciekawostkami.

Uczniowie zarówno ci najmłodsi jak i starsi z zainteresowaniem słuchali jego opowieści. Dzieci dowiedziały się np. jak długo żyją te ptaki pod opieką człowieka (do 50 lat), a jak długo w środowisku naturalnym (2-3 lata), jak szybko latają sokoły (320 km/h) i jak wysoko (do 6 km), że sowy latają bezszelestnie, a z upolowanych gryzoni zjadają tylko mięso, jak odróżnić samicę sokoła (jest większa) od samca i wiele innych interesujących rzeczy.

Uczniowie mogli też delikatnie dotknąć śnieżnobiałych piór sowy i zobaczyć jak na komendy człowieka reaguje jastrząb.
Lekcja była naprawdę bardzo pouczająca, interesująca i ciekawa.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Magdalena Mrożek