Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i_młodzieży 9-10.03.2016

„Ty tylko mnie poprowadź
Tobie powierzam mą drogę
Ty tylko mnie poprowadź Panie mój”

Rekolekcje szkolne to akcja ewangelizacyjna Kościoła podejmowana względem dzieci katechizowanych w szkole.
Dzieci i młodzież wysłuchując nauki rekolekcyjnej miały okazję przypomnieć sobie znaczenie czasu Wielkiego Postu.
Ksiądz rekolekcjonista przypomniał o obchodzonym Roku Miłosierdzia, który ma przypominać całemu światu istotę orędzia Chrystusa: Bóg przebacza każde zło, jeśli tylko go o to poprosimy. Poznały też wartość przebaczenia na podstawie przypowieści o miłosiernym ojcu i ważność obchodzenia Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.
Aby dobrze przeżyć rekolekcje i czas na przemianę życia trzeba podjąć wysiłek, wiele wyrzeczeń – co ma umożliwić osiągniecie celu, czyli zbawienie.
Była też okazja do spowiedzi świętej – aby odnowić relację z Jezusem, którego spotkać możemy na Eucharystii przy łamaniu Chleba.

Jadwiga Grugel