KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

20 maja 2016r. odbył się uroczysty apel podsumowujący program ” Książki naszych marzeń”.

W 2015 roku nasza szkoła otrzymała dotację z rządowego programu w wysokości 2712 zł 50gr. Z tych środków zostały zakupione książki, które wcześniej wskazali uczniowie w ankiecie na temat pozycji, które chcieliby, aby znalazły się w bibliotece szkolnej, np. książki z serii ,,Koszmarny Karolek”, ,,Magiczny piesek”, ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” , ,,Dziennik cwaniaczka” ,,Magiczne drzewo”, ,,Franklin”, ,,Scooby-Doo” ,,Radek Szkaradek” , ,,Martynka”, ,,Klub kociaków słodziaków”, ,,Zaopiekuj się mną”, ,,Klinika pod Boliłapką”, ,,Werka Rozterka”, ,,Księżniczka Adelle”, ,,Emi” ,,Tomek Łebski” i wiele innych.

W ramach programu zostało przygotowanych i przeprowadzonych szereg działań promujących czytelnictwo:

-Akcje głośnego czytania ciekawych pozycji przez nauczycieli lub starszych uczniów w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”;

– Konkurs literacki ” POCZYTAJ TO”;

– Konkursy: plastyczne na temat ,,Najładniejsza zakładka do książki”, ,,Zwierzaki słodziaki, czyli bohaterowie ,,Książek naszych marzeń”, ulubiony bohater ,,Książek naszych marzeń” oraz prezentacja ulubionej ,,Książki naszych marzeń” w formie albumu, ilustracji lub opowiadania;

-Wykorzystanie książek przy okazji: Pasowania na czytelnika – wypożyczenie pierwszej książki przez pierwszoklasistów; konkursu ,,Nasze prawa i obowiązki”, czyli wykorzystanie ,,Książek naszych marzeń” w celu przygotowania uczniów do konkursu i zapoznania z prawami i obowiązkami dzieci oraz konkursu literackiego ,,W świecie przygód Mikołajka”;

Uczniowie mieli też okazję, będąc w naszej bibliotece, obejrzeć wystawę zakupionych książek.

Zachęcaliśmy do odwiedzin szkolnej biblioteki i wypożyczania tych mądrych, ciekawych, nowych książek, które z pewnością rozbudziłyby w uczniach zamiłowanie do czytania.

Aby wprowadzić czytelnikow w cudowny świat literatury, klasa II przedstawiła kilka wierszy, natomiast uczennica kl. 6a – Martyna Bartkus- zaśpiewała piosenkę ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Na zakończenie laureaci wszystkich konkursów otrzymali dyplomy i nagrody oraz słodkie co nieco…BRAWO!!!

Konkurs literacki „Przeczytaj, to!”

1 miejsce – Roksana Misztal

Prezentacja ulubionej „Książki naszych marzeń” kl.2a

Nagrodzeni:

1. Boratyńska Marika
    2. Fulczyński Kacper
    3. Gębal Aleksandra
    4. Kmiecik Julia
    5. Mazurkiewicz Natasza
    6. Śmieszek Radosław
    7. Wiśniewska Iga

Wyróżnienia: Borek Alicja, Matczak Oskar, Oleksińska Hanna,Szcześniak Karolina, Tabaka Paweł, Wiśniewski Dawid.

Konkursy plastyczne:

„Ulubiony bohater „KSIĄŻEK NASZYCH MARZEŃ

• w kategorii kl. I zwyciężyli:

I miejsce – Laura Juszkiewicz

II miejsce – Filip Jakszuk

III miejsce – Karolina Ślusarska

•  w kategorii kl. II zwyciężyli:

I miejsce – Anastazja Pawelczak

II miejsce – Karolina Szcześniak

III miejsce – Dorian Dobrowolski

• w kategorii kl. III zwyciężyli:

I miejsce – Liliana Gapsa

II miejsce – Patrycja Morawiec

III miejsce – Karolina Olesiak

” Najładniejsza zakładka do książki”

I miejsce – Karolina Jakubowska

II miejsce – Filip Bałdyga

III miejsce – Hanna Przeszłowska

„ZWIERZAKI SŁODZIAKI” czyli ulubiony bohater „Książek naszych marzeń”

I miejsce – Patryk Teodorczuk

II miejsce – Nadia Stempniewska

III miejsce – Anastazja Pawełczak

IV miejsce – Magdalena Szydłowska

V miejsce – Wieczorek Martyna

VI miejsce – Maja Sinderman

wyróżnienia: Amanda Dzik, Oliwia Szymańska, Dominika Prabucka, Katarzyna Kocoł, Kacper Fulczyński, Julia Kmiecik, Liliana Gapsa, Karolina Szcześniak, Iga Wiśniewska, Amelia Sinderman, Bianka Mordaszewska, Nadia Mordaszewska, Nikola Popławska, Kinga Gapsa,Roksana Misztal.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Serdecznie zapraszamy do szkolnej biblioteki.