ZTU w Zespole Szkół w Złocieńcu

Dzień Dziecka w Zespole Szkół przy ul. Czwartaków 2 w Złocieńcu przebiegał pod hasłem ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł.   Dnia 1 czerwca 2016r. w ramach promocji zdrowego stylu życia  maluchy uczestniczyły w zorganizowanych na terenie szkoły zabawach i grach sportowych, a uczniowie klas 4 – 6 i gimnazjum wraz z nauczycielami wybrali się nad jezioro Siecino. Tam uczestniczyli w  zabawach  rekreacyjno – sportowych. Młodzież zmagała się m.in. w grze w siatkówkę, przeciąganiu liny oraz innych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Wszyscy wygrani otrzymali symboliczne nagrody. Ponadto rozpalone zostało ognisko, przy którym upieczono smaczne kiełbaski. Niektórzy z uczniów postanowili uczcić swoje święto i przybrać na ten dzień „inny wizerunek„, dlatego też chętnie zgodzili się, aby koledzy i koleżanki pomalowali im twarze.

Odbyły się trzy konkursy profilaktyczne:

  • „Tola i Tymek na ścieżce zdrowia” – konkurs dla klas 1 – 3 związany ze zdrowym odżywianiem i dbałością o własne zdrowie poprzez uprawianie sportu;
  • „Pomóż Toli i Tymkowi dobrze wybrać”– konkurs dla klas 4 – 6 na temat szkodliwych substancji;
  • „Jak radzić sobie z problemami” – konkurs dla klas gimnazjalnych związany z  profilaktyką uzależnień.

Uczniowie nagrodzeni:

1a

Pacześny Oliwier
Trela Wanessa
Targońska Oliwia

1b

Popławska Nikola
Popławska Zuzanna
Oleszak Maja

2a

Mazurkiewicz Natasza
Tabaka Paweł
Wiśniewski Dawid

2b

Prątnicka Diana
Waloryszak Michał
Glegała Dominik

3a

Badurowicz Wiktoria
Kaczor Marcelina
Wielikanow Wiktoria

3b

Błażewicz Maria
Hałuszczyk Natalia
Ślusarska Julia

4a

Strzegowska Magda
Drągowski Dominik

6a

Sinderman Zuzanna

1a gimnazjum

Woźniak Patrycja

2a gimnazjum

Łaszkiewicz Dominik

3a gimnazjum

Darska Magdalena

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.