Konkurs matematyczny dla klas V

Dnia 17 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się drugi etap konkursu matematycznego dla klas piątych, którego organizatorkami były pani Irena Bosiacka i pani Edyta Hazeńska. Pierwszy etap konkursu rozpoczął się 25 listopada i trwał do 20 grudnia. W pierwszym etapie mógł brać udział każdy chętny uczeń klasy piątej. Uczniowie samodzielnie w domu rozwiązywali cztery zestawy zadań, który z pełnymi rozwiązaniami musieli oddać nauczycielowi do piątku danego tygodnia.

W drugim etapie wzięli udział uczniowie, którzy dostarczyli cztery zestawy zadań. Mieli oni do rozwiązania sześć zadań otwartych o różnym stopniu trudności w czasie 45 minut.

 Celem konkursu było:

– promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki

– motywowanie dzieci do uczenia się matematyki

– rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych dzieci

– rozwijanie logicznego myślenia oraz wytrwałości w rozwiązywaniu zadań

Najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. Filip Flis kl. V b
  2. Filip Jakszuk kl. V b
  3. Anastazja Hazeńska kl. V a

wyróżnienie: Aleksandra Król kl. V b

GRATULUJEMY ! ! !