„Przerwa na czytanie” w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.

M. Dąbrowska

„Przerwa na czytanie” w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu

Dnia 9 października 2020r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu im. Żołnierza Polskiego odbyła się I Międzynarodowa edycja „Przerwy na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Uczniowie klas II-VIII wraz z nauczycielami na przerwach między lekcjami czytali lektury szkolne, bajki, baśnie, czasopisma popularnonaukowe. Dzieci klasy 1a słuchały bajki czytane przez wychowawcę.

Akcja była wcześniej rozreklamowana wśród dzieci i młodzieży szkolnej plakatami samodzielnie wykonanymi na lekcjach plastyki.

W przedsięwzięciu wzięło udział 181 uczniów oraz 21 nauczycieli.

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

U. Macul