XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzaliśmy na czwartej godzinie lekcyjnej.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia – w tym roku uczniowie sprawdzali wiedzę nauczycieli. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej: Hiacynta Dorawa, Julia Jankowska, Wiktoria Lisowska, Maja Oleszak, Witor Kowalik i Rafał Matysiak.

Patrol Egzaminacyjny rozdawał uczniom zadania o różnym stopniu trudności (klasy IV-V zestaw łatwiejszy, klasy VI-VIII- zestaw trudniejszy). Każdy uczeń na rozwiązanie swoich zadań miał w zależności od klasy od jednej do dwóch minut. Po upływie czasu egzaminatorzy zbierali zestawy, a następnie sprawdzali poprawność rozwiązań. Koordynatorem akcji była pani Edyta Hazeńska.

Tytuł Eksperta XI Światowych Dni Tabliczki mnożenia przyznano następującym uczniom:

• Szymon Prątnicki kl. 5a

• Stanisław Walczak kl. 5a

• Wiktor Borowczyk kl. 5b

• Hiacynta Dorawa kl. 6a

• Wiktoria Lisowska kl. 6a

• Maja Kaczor kl. 7a

• Maciej Garczarek kl. 7a

• Gabriel Magnuszewski kl. 7b

• Julia Kmiecik kl. 8a

• Iga Wiśniewska kl. 8a

• Karol Kałamarz kl. 8a

• Dawid Wiśniewski kl. 8a

Wszystkim serdecznie gratulujemy ! ! !