29 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu

Polska Izba Książki po raz pierwszy zainaugurowała ten dzień 20 lat temu i przypada on w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Do jego obchodów włączyli się gremialnie nauczyciele języka polskiego, biblioteki i edukacji wczesnoszkolnej z honorowym udziałem Dyrektora Szkoły Pani Małgorzaty Szcześniak.
Celem akcji było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego czytania i obcowania z książką nie tylko w szkole.
Uczniowie wszystkich klas mogli posłuchać głośnego czytania swoich kolegów i nauczycieli. Najciekawsze zwerbalizowane teksty będą im towarzyszyć przez lata nauki w szkole i poza nią.