SPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE

7 października 2021 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniach profilaktycznych „Jak pokonać smoka” (klasy 1- 3) oraz „Czas próby” (klasy 4 – 8) w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru „Kurtyna”.

Przedstawienie „Jak pokonać smoka” to współczesne spojrzenie na znaną legendę o smoku Wawelskim. Przedstawienie łączyło ruch, obraz, słowo i muzykę co pozwoliło uczniom chłonąć sztukę teatralną wszystkimi zmysłami. Spektakl pokazał dzieciom jak ważne jest kształtowanie postaw społecznych takich jak przyjaźń, empatia, szacunek, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki oraz wytrwałość w działaniu
i dążeniu do celu.

Przestawienie pt. „Czas próby” to historia chłopca, którego życie ulega zmianie w dobie pandemii. Postawiony w nowej rzeczywistości nastolatek nie umie poradzić sobie
z funkcjonowaniem w tzw. realu. Spektakl obfitował w wartości wychowawczo- profilaktyczne związane ze
zdrowiem psychicznym młodzieży, wpływem grupy rówieśniczej na zachowania nastolatków oraz brakiem przewidywania konsekwencji swoich decyzji.