ORIENTACJA ZAWODOWA – WIZYTA ZAWODOZNAWCZA W BIBLIOTECE KLUBU BRYGADOWEGO

25 marca  uczniowie kl. V a i V b pod opieką Aleksandry Hennig i Aleksandry Kaczmarek uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w bibliotece Klubu Brygadowego.

Panie – Liliana Paszkowsa i Małgorzata Oleksińska oprowadziły dzieci po bibliotece. Zapoznały je z różnorodnymi działami  bogatego  księgozbioru (23 tys. książek). W interesujący sposób opowiedziały o ewidencji i klasyfikowaniu pozycji zasobów bibliotecznych. Uczniowie uczyli się wypełniać karty biblioteczne, korzystać z katalogu. Dowiedzieli się również, jakie trzeba mieć wykształcenie i predyspozycje do wykonywania zawodu bibliotekarza.

Efektem wizyty w bibliotece była lekcja j. polskiego, podczas której uczniowie:

• scharakteryzowali zawód bibliotekarza – sporządzili notatki
  • wypełnili karty biblioteczne na podstawie przyniesionych ulubionych książek
  • obejrzeli prezentacje multimedialneprzygotowane przez uczniów klasy VI B: Zawody przyszłości i zawody ginące
  • wykonali ćwiczenia stylistyczno – językowe pisząc sprawozdanie z wizyty w bibliotece.